Życie pełne barw (Malwina Ferenz)

Życie pełne barw” książka napisana przez Malwinę Ferenz, jest autorką “Pora na miłość” i „Aniołów do wynajęcia”. Mieszka i tworzy we Wrocławiu, dlatego w jej książka to miasto bardzo często się pojawia jako bohater drugoplanowy. Przez kilka lat prowadziła różne blogi, a na dzień dzisiejszy zajmuje się pisaniem opowieści z życia wziętych.

“Życie pełne barw”o czym opowiada?

Cała historia opowiedziana w książce składa się z pięciu różnych historii zupełnie obcych dla siebie osób. Fabuła książki przenosi nas do Wrocławia, do lokalu o nazwie Neon Café, który przyciąga jak magnes, a do którego mogą trafić nieliczni. Barman obsługujący nowych klientów, jest tylko wstępem do historii opisanych w książce, ponieważ to właśnie jemu zwierzając się wszyscy bohaterowie. Każdy z przybyłych gości ma swoją skrywaną opowieść, którą dzieli się z zupełnie obca mu osobą. Dlaczego? Bo obca osoba nas nie zna, nie oceni nas a tym bardziej nie jest w stanie przy pierwszym i być może jedynym spotkaniu wytknąć nam błędów. Przez Neon Café przewija się ogrom przeciętnych osób. Z każdym kolejnym rozdziałem poznajemy nową historię, nową osobę, i tak poznamy policjanta Krzysztofa, Adama ulicznego grajka, uroczą staruszkę Eufrozynę, Ukrainkę Elenę oraz motorniczego Zenona. Zwykli ludzie, jednak po wysłuchaniu ich historii  dochodzi się do wniosku jak niezwykłymi i interesującymi są ludźmi. Każda z tych osób wie doskonale jak bardzo życie jest nieprzewidywalne, ile trudności w nim jest, ale wiedzą też że należy pielęgnować i wspominać te dobre chwile, których w życiu jest czasem stanowczo za mało. Opisane historie przekonują nas, że pomimo tego jak bardzo beznadziejna jest sytuacja, nie należy tracić nadziei i dążyć do znalezienia jak najlepszego rozwiązania. Do Neon Café przychodzą nieliczni czasem tylko po to, żeby móc się wygadać obcej osobie, a to z kolei znaczy dla nich bardzo dużo. Opowieści zawarta w książce przypominam nam jak bardzo ważna jest w naszym życiu rozmowa. Jeśli chcesz przekonać się jakie tajemnice bohaterowie powierzają barmanowi koniecznie sięgnij po tą książkę.

Czy warto po nią sięgnąć?

Książka napisana w interesujący sposób, w którym swój udział mają historie z życia wzięte. Opowiada o trudach życia codziennego, troskach, dokonywaniu życiowych wyborów, ale też o tych szczęśliwych momentach w życiu, które warto zapamiętać. Książka jest intrygująca, klimatyczna i zmusza do refleksji nad swoim życiem. “Życie pełne barw” jest książką napisana w ciekawy sposób, dzięki czemu zmusza do zatrzymania się i popatrzenia na swoje życie z perspektywy innych osób. Opowieść jest zaskakująca, a momentami również zabawna. Czyta się ją dość przyjemnie i szybko, a do tego nie chce się od niej oderwać tylko dotrwać do samego końca najlepiej w jeden wieczór.